۲ شناور نظامی امریکایی توقیف شده از چه نوع اند + عکس

آشنایی با شناور جنگی توقیف شده آمریکایی در خلیج فارس

به گزارش مقامات امریکایی شناور جنگی نیروهای نظامی دستگیر شده توسط سپاه ایران در خلیج فارس ، ساخت سوئد بوده و با کد CB-90 در دنیا شناخته می شوند. به گزارش خبر اینترفر ؛ بر ...

به گزارش مقامات امریکایی شناور جنگی نیروهای نظامی دستگیر شده توسط سپاه ایران در خلیج فارس ، ساخت سوئد بوده و با کد CB-90 در دنیا شناخته می شوند.

به گزارش خبر اینترفر ؛ بر اساس اعلام نیروی دریایی آمریکا دو شناور مورد نظر که توسط نیروی های سپاه توقیف شده اند در نیروی دریایی آمریکا به اسم riverine command boat حضور دارند. این شناورها در حقیقت ساخت سوئد بوده و با کد CB-90 در دنیا شناخته می شوند.
روز گذشته نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دو فروند قایق تندرو آمریکایی را که به حریم آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در نزدیکی جزیره “فارسی” در خلیج فارس تجاوز کرده بودند، توقیف کرد.
2016-01-13_144051بر اساس اطلاعیه نیروی دریایی سپاه سرنشینان شناورهای امریکایی شامل ۹ مرد و یک زن با برخورد اسلامی رزمندگان منطقه دوم دریایی سپاه در سلامت کامل در محل مناسبی مستقر شده‌اند.
2016-01-13_144113بر اساس اعلام نیروی دریایی آمریکا دو شناور مورد نظر که توسط نیروی های سپاه توقیف شده اند در نیروی دریایی آمریکا به اسم riverine command boat  حضور دارند. این شناورها در حقیقت ساخت سوئد بوده و با کد CB-90 در دنیا شناخته می شوند. این شناورها متعلق به ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا هستند.

این شناور ساخت شرکت سوئدی  Dockstavarvet بوده و یکی از موفق ترین شناورهای رزمی در بازار صادرات به حساب می آید. CB90 به غیر از نیروی دریایی سوئد به یونان، مالزی، نروژ، برزیل، مکزیک و حتی آمریکا نیز صادر شده است. این شناور ۲۰ تنی در حدود ۱۶ متر طول و ۴ متر عرض داشته و قابلیت حمل ۱۸ نیروی مسلح را دارد. این شناور، قابلیت حمل ۳ مسلسل سنگین، یک نارنجک‌انداز و مین‌های دریایی را دارد.
2016-01-13_144105CB 90 از دو موتور دیزل ساخت شرکت اسکانیا بهره می برد که سرعتی در حدود ۴۰ نات یعنی حدود ۷۴ کیلومتر بر ساعت را برای این شناور فراهم می کند.

قدرت مانور بالا در سرعت های زیاد و در فضاهای تنگ از جمله نکات برجسته این شناور سوئدی محسوب می شود.
2016-01-13_144057نیروی دریایی آمریکا معمولا این شناورها را به مسلسل های کالیبر ۱۲.۷ میلی متری تک لول و مسلسل های گاتلینگ با کالیبر ۷.۶۲ یا ۱۲.۷ میلی‌متر مسلح می‌کند

:: خبر انیترفر -مشرق

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.