لغو تحریم «سوئیفت» / ارتباطات مالی بین بانکی جهانی

لغو تحریم «سوئیفت» / ارتباطات مالی بین بانکی جهانی

برقراری ارتباط بانک‌های ایرانی خارج شده از تحریم با شبکه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی موسوم به سوئیفت به گزارش خبر اینترفر ،  جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانک موسوم به «سوئیفت» در بیانیه‌ای از ...

برقراری ارتباط بانک‌های ایرانی خارج شده از تحریم با شبکه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی موسوم به سوئیفت

به گزارش خبر اینترفر ،  جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانک موسوم به «سوئیفت» در بیانیه‌ای از امکان برقراری ارتباط  مجدد آن گروه از بانک‌های ایرانی خارج شده از تحریم و انجام معاملات ارزی و غیره خبر داد.

به نوشته وبگاه اطلاع رسانی «سوئیفت» به ادارات ذیربط  اعلام شده است تا اقدام‌های لازم برای وصل مجدد به سامانه سوئیفت را برای آن‌ گروه  از بانک‌هایی که از فهرست تحریم‌ خارج شدند به اجرا گذارند. این بانک‌ها اینک به طور خودکار قادرند پس از اتمام فرآیند تکمیل اتصال سازی عادی مجددا به سوئیفت وصل شوند .

بر این اساس، اجرای این مقررات به معنای لغو تمامی تحریم‌های اروپا علیه تمامی بانک‌های ایران نیست . بنابر این امکان ارائه خدمات پیام‌های مالی ویژه سوئیفت به بانک‌هایی که کماکان تحت تحریم اتحادیه قرار دارند بر اساس مقررات اتحادیه اروپا ممنوع است.
نظام سوئیفت جهت ارسال و دریافت هرگونه پیام ارزی در بین واحدهای ارزی بانک‌های  ایران و بانک‌های خارج از کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

:: خبر اینترفر – فارس

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.