اثر چند صد هزار پوندی «بنکسی» در فرانسه پنهان شد

اثر چند صد هزار پوندی «بنکسی» در فرانسه پنهان شد

اثر هنری جدید «بنکسی» در انتقاد به استفاده از گاز اشک‌آور در فرانسه است پنهان شد + عکس به گزارش خبر اینترفر ؛ یک شرکت ساختمانی برای جلوگیری از آسیب رسیدن به گرافیتی جدید «بنکسی» ...

اثر هنری جدید «بنکسی» در انتقاد به استفاده از گاز اشک‌آور در فرانسه است پنهان شد + عکس

به گزارش خبر اینترفر ؛ یک شرکت ساختمانی برای جلوگیری از آسیب رسیدن به گرافیتی جدید «بنکسی» در انتقاد به استفاده از گاز اشک‌آور در اردوگاه پناهندگان در فرانسه، آن را از دید عموم پنهان کرد.

«بنکسی» چهره سرشناس هنر خیابانی که بیشتر برای آثار انتقادی‌اش در سطح جهان شناخته شده است، به‌تازگی یک گرافیتی در انتقاد به استفاده از گاز اشک‌آور در اردوگاه پناهندگان در شهر ساحلی «کاله» فرانسه خلق کرده که این اثر به‌طور کامل پوشانده شده است.
2016-01-27_013052 این اثر که در مقابل سفارت فرانسه در «کاله» خلق شده، دختری را با الهام از پوستر فیلم «بینوایان» ترسیم کرده که چشمانی گریان دارد و یک گاز اشک‌آور در مقابل آن روی زمین افتاده است.

این شرکت ساختمانی اعلام کرده که برای جلوگیری از آسیب رسیدن به این اثر هنری، آن را پوشانده است. این اثر در چند روز گذشته مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفته بود.

به گزارش بی‌بی‌سی، چند روز پیش نیز گروهی از مردان که در تلاش بودند این اثر هنری را به سرقت ببرند، با رسیدن نیروهای پلیس فرار کردند.

2016-01-27_013042«بنکسی» که تا کنون چند اثر را در رابطه با بحران مهاجرت خلق کرده است، در ماه دسامبر سال گذشته نیز تصویری از‌«استیو جابز» را روی دیوار اردوگاه پناهندگان در شهر «کاله» در شمال فرانسه کشیده بود.

هویت «بنکسی» ناشناخته است. او در نقاشی‌های دیواری‌اش بیشتر به مسائل سیاسی و موضوع‌هایی مانند گرمای جهانی، جنگ، شنود غیرقانونی و شرایط سخت کاری می‌پردازد. پیش از این نیز نقاشی‌های این هنرمند از روی دیوار جدا و صدها هزار پوند فروخته شده بودند.

:: خبر اینترفر – BBC – ایسنا

5/ 3٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(2 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.