شرط امریکا برای لغو تحریم ها علیه روسیه

شرط امریکا برای لغو تحریم ها علیه روسیه

وزیر امور خارجه امریکا (جان کری) در دیدار خود با روئیس جمهور روسیه در کاخ کرملین شروط امریکا را برای لغو تحریم ها در مورد روسیه اعلام کرد. شرط امریکا برای لغو تحریم ها علیه ...

وزیر امور خارجه امریکا (جان کری) در دیدار خود با روئیس جمهور روسیه در کاخ کرملین شروط امریکا را برای لغو تحریم ها در مورد روسیه اعلام کرد.

شرط امریکا برای لغو تحریم ها علیه روسیه

به گزارش خبر اینترفر ؛ کری پس از دیدار با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه در کاخ کرملین که بیش از چهار ساعت بطول انجامید در کنفرانس مطبوعاتی گفت: در مذاکرات با طرف روسی، وعده باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در مورد لغو تحریم ها در مورد روسیه را تکرار کردم.

وزیر خارجه آمریکا خاطرنشان کرد: اگر تمام مفاد توافقنامه مینسک۲ (برای حل و فصل بحران اوکراین) اجرا، تمام تسلیحات و نیروهای روسیه از شرق اوکراین خارج شود و حق حاکمیت اوکراین بر مرزهای خود احیا گردد، تحریم های اعمال شده در مورد روسیه لغو خواهد شد.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه سخنان خود با اشاره به وجود اختلافات میان کشورش و روسیه گفت: اما مذاکرات مشروح دو کشور همانند آنچه که امروز (مذاکرات روز گذشته کری با رئیس جمهور و وزیر امور خارجه روسیه) داشتیم به بهترین نتایج منجر می شود.

کری گفت: این مسیر را انتخاب کردیم تا بتوانیم مسایل مهم فراروی جهان را حل کنیم. همواره تلاش برای دستیابی به پیشرفت در حل مسایل ارزشمند است.

آمریکا در دو سال اخیر به بهانه مساله اوکراین چند بسته تحریم های مالی و اقتصادی و نیز تحریم هایی علیه مقامها و روسای شرکت های روسیه اعمال کرده است.

اتحادیه اروپا نیز در دو سال اخیر به پیروی از آمریکا چند بسته تحریم های یکجانبه در مورد روسیه اعمال کرده است. آمریکا و اتحادیه در اواسط ماه مارس جاری تحریم ها در مورد روسیه را تمدید کردند.

:: خبر اینترفر  – تابناک

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.