چهارشنبه سوری به سبک عربی ! / مصدومان چهارشنبه سوری ۱۸+

چهارشنبه سوری به سبک عربی ! / مصدومان چهارشنبه سوری 18+

تصاویر دلخراش از مصدومان چهارشنبه سوری ۱۸+ به گزارش خبر اینترفر ؛ یکی از جشن‌های آتش که در ایران باستان برای پیش درآمد یا پیش باز نوروز برگزار می‌شده و آمیزه‌ای از چند آیین گوناگون ...

تصاویر دلخراش از مصدومان چهارشنبه سوری ۱۸+

به گزارش خبر اینترفر ؛ یکی از جشن‌های آتش که در ایران باستان برای پیش درآمد یا پیش باز نوروز برگزار می‌شده و آمیزه‌ای از چند آیین گوناگون است، جشن سوری بوده‌است. سوری به معنی سرخی است و اشاره به سرخی آتشی است که در این روز می‌افروخته‌اند.

این جشن از آئین های ایرانی و نوید دهنده رسیدن بهار و تازه شدن طبیعت است، گاه گفته می شود چهارشنبه سوری آیین زردتشتی است اما پریدن از روی آتش بخاطر تقدس آن از دید زردتشتیان حرکتی زشت به شمار می آید.

اما در فرهنگ عرب ، چهارشنبه روزی نحس بوده است به همین دلیل با برپایی هیاهو و جشن با مواد آتش زا و حتی شلیک گلوله می‌کوشیدند نحوست چنین شب و روزی را برطرف کنند.

به دلیل نوع برگزاری جشن چهارشنبه آخر سال به روش عربی در چند سال اخیر این آیین باستانی رفته رفته از اصالت خود فاصله گرفته تا جایی که در دیگر کشورها فرهنگ عربی را منشا آیین چهارشنبه سوری ایران باستان می دانند، همچنین خطراتی که در چهارشنبه سوری به این سبک رخ می دهد تمایل به برگزاری آن را کم رنگ تر از سالهای گذشته کرده است.

گذشته از تمام سخنان، اینک نابودی این آیین چندهزار ساله به دست خودمان رخ می دهد نه به دست این و آن.

تصاویر دلخراش چهارشنبه سوری +18 811479_645 تصاویر دلخراش چهارشنبه سوری +18 تصاویر دلخراش چهارشنبه سوری +18 تصاویر دلخراش چهارشنبه سوری +18 تصاویر دلخراش چهارشنبه سوری +18 تصاویر دلخراش چهارشنبه سوری +18 تصاویر دلخراش چهارشنبه سوری +18 تصاویر دلخراش چهارشنبه سوری +18 تصاویر دلخراش چهارشنبه سوری +18 تصاویر دلخراش چهارشنبه سوری +18 تصاویر دلخراش چهارشنبه سوری +18 تصاویر دلخراش چهارشنبه سوری +18 تصاویر دلخراش چهارشنبه سوری +18 811456_260 تصاویر دلخراش چهارشنبه سوری +18 تصاویر دلخراش چهارشنبه سوری +18 تصاویر دلخراش چهارشنبه سوری +18 تصاویر دلخراش چهارشنبه سوری +18 تصاویر دلخراش چهارشنبه سوری +18 تصاویر دلخراش چهارشنبه سوری +18 تصاویر دلخراش چهارشنبه سوری +18 تصاویر دلخراش چهارشنبه سوری +18 تصاویر دلخراش چهارشنبه سوری +18 تصاویر دلخراش چهارشنبه سوری +18 تصاویر دلخراش چهارشنبه سوری +18 تصاویر دلخراش چهارشنبه سوری +18 811480_213

چندرسانه خبر اینترفر

 

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.