دلیل قطع شدن شبکه بازار و شما در سال ۹۵

دلیل قطع شدن شبکه بازار و شما در سال 95

داوود نعمتی «مدیرکل روابط عمومی صدا و سیما» از دلایل قطع شبکه بازار و شبکه شما و همچنین راه اندازی شبکه HD می گوید. دلایل قطع شبکه بازار و شبکه شما صدا و سیمای ایران ...

داوود نعمتی «مدیرکل روابط عمومی صدا و سیما» از دلایل قطع شبکه بازار و شبکه شما و همچنین راه اندازی شبکه HD می گوید.

دلایل قطع شبکه بازار و شبکه شما صدا و سیمای ایران

مهمترین تغییرات در رسانه ملی ادغام شبکه بازار در شبکه اقتصاد سیما و شبکه شما در شبکه آموزش است.

به گزارش خبر اینترفر ، داوود نعمتی انارکی گفت: پس از بررسی های دقیق و کارشناسی و نیز نتایج نظرسنجی های مرکز تحقیقات صدا و سیما و از سویی مشکلات مالی، به این جمع بندی رسیدیم که برخی تغییرات در شبکه ها ضروری است.

نعمتی گفت: این ادغام به سه دلیل عمده انجام می شود: اول به دلیل مشکلاتی که در بودجه داریم، دوم بحث مخاطبان شبکه است که در واقع به ارزیابی های سازمان از مخاطبان مربوط می شود و دیگر بحث هویت شبکه ای و اینکه شبکه هایی که مأموریت های مشابه دارند باهم ادغام خواهند شد.

مدیرکل روابط عمومی صدا و سیما در ادامه به تغییر ارتقاء و تبدیل شبکه ها از وضوح تصویر پایین به وضوع تصویر بالا و به عبارتی از SD به HD اشاره کرد و افزود: ارزیابی ها نشان می دهد که در تمام کشورها، شبکه های با محتوای مستند، فیلم و سریال و ورزش در اولویت تبدیل به HD قرار دارند و به همین جهت نیز رسانه ملی اقدام به ارتقای کیفی شبکه سراسری سیمای مستند از SD به HD کرده است.

وی گفت: پس از ادغام شبکه بازار در شبکه اقتصاد سیما، و شبکه شما در شبکه آموزش، فضای فرکانسی لازم برای این تبدیل برای شبکه مستند مهیا می شود، با این تبدیل مردم عزیز کشورمان در مناطقی که شبکه های دیجیتال را دریافت می کنند، می توانند شبکه مستند HD را با وضوع تصویر بالا دریافت کنند.

نعمتی افتتاح شبکه مستند HD و اعمال تغییرات را آخرین پنجشنبه سال ۹۴ اعلام کرد.

:: خبر اینترفر – شبکه خبر

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.