زاها حدید مشهور به علت حمله قلبی درگذشت + عکس

Zaha Hadid معمار مشهور زاها حدید

زاها حدید عراقی‌ بریتانیایی ، در ۶۵ سالگی از دنیا رفت. به گزارش خبر اینترفر ؛ زاها حدید، معمار برجسته عراقی‌ بریتانیایی به علت سکته قلبی در سن ۶۵ سالگی درگذشت. مرکز ورزش های آبی ...

زاها حدید عراقی‌ بریتانیایی ، در ۶۵ سالگی از دنیا رفت.

به گزارش خبر اینترفر ؛ زاها حدید، معمار برجسته عراقی‌ بریتانیایی به علت سکته قلبی در سن ۶۵ سالگی درگذشت.

مرکز ورزش های آبی المپیک لندن از جمله آثاری است که معماری آن را زاها حدید بر عهده داشت. او در طول سال های فعالیت هنری اش، آثار گوناگونی خلق کرد که در کشورهای مختلف، از جمله ایتالیا، آلمان و هنگ کنگ ساخته شد.
Zaha Hadid معمار مشهور زاها حدید درگذشت
زاها حدید برنده مدال ها و جوایز متعددی شده بود، از جمله مدال سلطنتی معماری در بریتانیا و جایزه بهترین طرح معماری سال ۲۰۱۵ که برای طراحی یک مجموعه فرهنگی در باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان دریافت کرد. زاها حدید نخستین زنی بود که مفتخر به دریافت مدال سلطنتی بریتانیا شد.

Zaha Hadid معمار مشهور زاها حدید درگذشتZaha Hadid معمار مشهور زاها حدید درگذشتحدید در سال ۱۹۵۰ در عراق متولد شد. پس از تحصیل در رشته ریاضیات در دانشگاه آمریکایی بیروت، در سال ۱۹۷۲ برای تحصیل در مدرسه معماری لندن، راهی بریتانیا شد. او پس از فارغ­ التحصیلی در شرکت معماری استاد سابق خود شروع به کار کرد تا اینکه در سال ۱۹۷۹، دفتر مستقل معماری خود را در لندن راه اندازی کرد.
Zaha Hadid معمار مشهور زاها حدید درگذشتاو همچنین در همان سال‌­ها، تدریس رشته معماری را در مدرسه معماری لندن آغاز کرد. این معمار برجسته روز پنجشنبه در بیمارستانی در میامی، و در پی حمله قلبی درگذشت.

:: خبر اینترفر

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(2 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.