وزیر ارتباطات: کانال های با ۵۰۰۰ عضو باید مجوز بگیرند

وزیر ارتباطات: کانال های با 5000 عضو باید مجوز بگیرند

کانال های خبری شبکه های اجتماعی همچون تلگرام طبق مصوبه شورای عالی فضای مجازی با حداقل ۵۰۰۰ عضو می بایست مجوز دریافت کنند. به گزارش خبر اینترفر ؛ واعظی با اشاره به مصوبه اخیر شورای ...

کانال های خبری شبکه های اجتماعی همچون تلگرام طبق مصوبه شورای عالی فضای مجازی با حداقل ۵۰۰۰ عضو می بایست مجوز دریافت کنند.

به گزارش خبر اینترفر ؛ واعظی با اشاره به مصوبه اخیر شورای مجازی درباره ساماندهی شبکه های اجتماعی گفت: صحبت اولیه پیرامون ساماندهی کانال های خبری با بیش از ۵۰۰۰ عضو در شبکه های اجتماعی است.

محمود واعظی در حاشیه دومین همایش ملی خدمات عمومی الزامی، ICT در مناطق روستایی و کم توسعه یافته کشور با بیان اینکه کانال های خبری با تعداد اعضای بالا در شبکه های اجتماعی ساماندهی می شوند، اظهار کرد: با توجه به اینکه مردم باید نسبت به اخباری که در این کانال ها منتشر می شود، اعتماد داشته باشند تصمیم گرفته شد تا کانال هایی که بیش از تعداد مشخصی عضو دارند، ملزم به دریافت مجوز شوند.

وزیر ارتباطات افزود: بر این اساس وزارت ارشاد موظف به تدوین آیین نامه و تشکیل کمیته ای در مدت یک ماه شده که در این آیین نامه تعداد اعضای کانال های خبری موظف به دریافت مجوز مشخص می شود. اما با این حال در آیین نامه تدوینی به جزییات بیشتری اشاره خواهد شد.

:: خبر اینترفر

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.