ایران قهرمان کشتی آزاد ۲۰۱۳ جهان در بوداپست مجارستان

5200

ایران قهرمان کشتی آزاد ۲۰۱۳ جهان در بوداپست مجارستان با راه یابی عزت‌اله اکبری به دیدار فینال وزن ۷۴ کیلوگرم رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان، تیم ملی کشتی آزاد ایران نیز عنوان قهرمانی را ...

ایران قهرمان کشتی آزاد ۲۰۱۳ جهان در بوداپست مجارستان

2013-09-19_100820با راه یابی عزت‌اله اکبری به دیدار فینال وزن ۷۴ کیلوگرم رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان، تیم ملی کشتی آزاد ایران نیز عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

عزت اله اکبری نماینده کشورمان در وزن ۷۴ کیلوگرم، در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر ۲ الکساندر بورکا از مولداوی را شکست داد. وی در دور دوم مقابل جاکوب ماکاراشویلی از گرجستان را با نتیجه ۷ بر صفر به برتری دست یافت، اکبری در دور سوم مورا بلانکو از کوبا را با نتیجه ۵ بر ۲ شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. درمرحله چهارم شوسوکه تاکاتانی از ژاپن را با نتیجه ۶- ۴ از پیش روی برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. اکبری در دیدار نیمه نهایی رشید قربان اف از ازبکستان را با نتیجه ۴ بر ۳ شکست داد و به دیدار فینال راه یافت.

قهرمانی ایران با نقره اکبری

2013-09-19_100603اکبری برای کسب مدال طلا  به مصاف جردن بارووز از آمریکا رفت اما علیرغم  تلاش بسیار نتیجه را واگذار کرد، ایران با نایب‌ قهرمانی اکبری، ۹ امتیاز دیگر کسب کرد و با ۴۶ امتیاز، بالاتر از روسیه ۴۴ امتیازی بر سکوی قهرمانی کشتی آزاد جهان ایستاد.

با این پیروزی تیم ملی کشتی آزاد ایران پس از ۴۸ سال و بعد از رقابتهای جهانی ۱۹۶۵ منچستر انگلیس در بوداپست مجارستان و در خارج کشور به مقام قهرمانی جهان رسید
:: فدراسیون کشتی

نتایج و جزئیات > دیدارهای کشتی آزاد مجارستان در روزهای گذشته

5/ 3٫80

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(5 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.