پوتین؛ امضا الحاق کریمه به روسیه / اوکراین؛ پس می گیریم

2014-03-21_195941

ولادیمیر پوتین معاهده الحاق کریمه به روسیه را امضا کرد، رئیس جمهوری موقت اوکراین اعلام کرد که کشورش تمام تلاش‌ خود را برای بازپس گیری کریمه می‌کند. ...

رئیس جمهور موقت اوکراین: تمام تلاش خود را برای بازپس گیری کریمه می‌کنیم

در کنفرانس خبری با بان کی مون مطرح شد؛ در پی آن که ولادیمیر پوتین معاهده الحاق کریمه به روسیه را امضا کرد، رئیس جمهوری موقت اوکراین اعلام کرد که کشورش تمام تلاش‌ خود را برای بازپس گیری کریمه می‌کند.

به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، اولکساندر تورچینف، رئیس‌جمهور موقت اوکراین در کنفرانس خبری مشترک با بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل اظهار کرد که کشورش تمام تلاش خود را برای بازپس گیری شبه جزیره کریمه می‌کند.

رئیس جمهور موقت اوکراین به این مساله اشاره کرد که راهکاری را برای خلع سلاح در کریمه و گشودن کانال‌های تماس با مسوولان روسی مطرح کرده است.

در همین حال، بان کی مون با بیان این که بحران روسیه – اوکراین در اوضاع پیچیده‌ای قرار داد، خاطرنشان کرد: بحران کریمه تنها می‌تواند از طریق سیاسی و دیپلماتیک که مبتنی بر اصول سازمان ملل باشد، حل شود.

وی تصریح کرد: سخنان هیجانی تنها باعث تشدید اوضاع می‌شود و برآوردهای نادرست به نتایج معکوس می‌انجامد.

دبیر کل سازمان ملل با بیان این که مهم است ثبات به اوکراین بازگردد و هرگونه تندروی در این کشور متوقف شود، گفت: باید به حقوق بشر به ویژه حقوق اقلیت‌ها احترام گذاشت و ما آماده هستیم به کی‌یف کمک کنیم.

:: خبر اینترفر از ایسنا

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.