دختر شجریان و اولین تک خوانی با پدر + عکس

2014-04-07_125342

احساس مژگان شجریان از اولین تک خوانی کنار پدرش – در کنار پدر خواندن خیلی سخت بود برایم. اینکه جرأت کنم در حضور ایشان بخوانم، واقعاً سخت بود. جمله ‌اول را که خواندم و تمام ...

احساس مژگان شجریان از اولین تک خوانی کنار پدرش – در کنار پدر خواندن خیلی سخت بود برایم. اینکه جرأت کنم در حضور ایشان بخوانم، واقعاً سخت بود. جمله ‌اول را که خواندم و تمام شد، یک احساس غرور خیلی زیادی کردم، که فرزند ایشان هستم، توانستم در کنار پدر باشم.

2014-04-07_125541در کنار پدر خواندن خیلی سخت بود برایم. اینکه جرأت کنم در حضور ایشان بخوانم، واقعاً سخت بود. جمله ‌اول را که خواندم و تمام شد، یک احساس غرور خیلی زیادی کردم، که فرزند ایشان هستم، توانستم در کنار پدر باشم.

دختر استاد محمد رضا شجریان می گوید اولین باری که کنارش پدرش تکخوانی کرده لحظات سختی را سپری کرده است.
2014-04-07_125433مژگان شجریان دربخشی از این مصاحبه درباره یک خاطره نوروزی می گوید: «زمانی که برای اولین‌بار خدمت یکی از اساتید بزرگ ایران رفته بودم، استاد دادبه که شاید برای برخی گمنام باشند. ایشان یک دید دیگری به من از نوروز دادند و آن خاطره همیشه برای من جاودانه ماند. اینکه نوروز را واقعاً باید چه جوری دید و اصلاً مراسم آیینی در ایران قدیم به چه صورتی بوده. از آن زمان به بعد من به نوروز با چشم دیگری نگاه کردم. انسان واقعاً بایستی از درون خودش را در ایام نوروز نو کند، و سالی را با پاک‌داشت درون آغاز کند.»

وی درباره اولین تک خوانی کنار استاد شجریان می گوید:«در کنار پدر خواندن خیلی سخت بود برایم. اینکه جرأت کنم در حضور ایشان بخوانم، واقعاً سخت بود. جمله ‌اول را که خواندم و تمام شد، یک احساس غرور خیلی زیادی کردم، که فرزند ایشان هستم، توانستم در کنار پدر باشم و…. در کنار پدر خواندن که از نظر من بزرگ این راه هستند، واقعاً جسارت می‌خواهد. امیدوارم که جسارت من را ببخشند. ولی خُب چون خودشان فرموده ‌بودند، من هم انجام وظیفه کردم. وقتی آدم می‌ترسد، فکر می‌کنم کارش را جدی‌تر می‌گیرد و بهتر انجام می‌دهد.»

:: خبر اینترفر از انتخاب از دویچه وله

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.