نکات مهم در زمان استفاده از درگاه اینترنتی بانک ها

warning Internet bank

برای اطمینان پیدا کردن از انتقال وجه از طریق درگاه های بانکی که در سایت های مختلف وجود دارد می بایست نکاتی را بررسی نمود که مبادا مبلغ واریزی و حتی مشخصاتی که وارد میکنید ...

برای اطمینان پیدا کردن از انتقال وجه از طریق درگاه های بانکی که در سایت های مختلف وجود دارد می بایست نکاتی را بررسی نمود که مبادا مبلغ واریزی و حتی مشخصاتی که وارد میکنید در سایتی جعلی ثبت شود.

برای راحت بودن در خرید و فروش و صرف زمان کمتر، امروزه بسیاری از سایت ها امکان پرداخت آنلاین از طریق درگاههای اینترنتی را میسر کرده اند.

اغلب سایت های پرداخت آنلاین، شما را به صفحات بانک متصل میکنند، بدین صورت بانک را واسطه قرار داده تا مبلغ را از شما دریافت و سپس به حسابشان واریز شود.

در صورتیکه سایتی قصد تقلب و کلاهبرداری داشته باشد می تواند شما را به صفحه ای با ظاهری کاملا شبیه به صفحه پرداخت بانک هدایت روبرو کند، در این حالت اگر متوجه نشوید، به راحتی مشخصات حساب خود (شماره حساب، همراه رمز دوم ، CVV و…) را لو خواهید داد.

شبکه اینترفر علاوه بر موارد زیر توصیه می کند اگر به صورت دائم از پرداخت های آنلاین استفاده می کنید، اخبار مربوط به کلاهبرداری های مدرن اینترنتی را دنبال کنید. این اخبار بر روی سایت های خبری ، پلیس و بانک ها منتشر می شود.

نکاتی که می بایست در زمان استفاده از خدمات اینترنت بانک” به آن توجه کرد:

 • حدالمقدور در مکان های عمومی همچون کافی نت و… از اینترنت بانک استفاده نکنید
  دیدگان افراد سودجو که ممکن است در کنار شما و یا چندین سیستم دورتر از شما از طریق اتصال سیستم ها (شبکه ) نظاره گر عملکرد شما باشند!
 • به نام و آدرس URL صفحه بانک توجه کنید و آن را با آدرس URL بانک مقایسه کنید.
  از طریق گوگل و یا موتورهای جستجو نام بانک را جستجو کنید و URL (آدرس اینترنتی بانک) را بیابید
 • داشتن آنتی ویروس بروز می تواند برخی از سایتهای جعلی را شناسایی و از ورود شما جلوگیری نماید
 • رمز خود را چندوقت یکبار تغییر دهید
 • در زمان وارد کردن رمز حتما از صفحه کلید مجازی استفاده نمایید.
  ویروس هایی وجود دارند که در زمان ورود شما به صفحات بانکی فعال شده و هر دکمه ای که بر روی کیبورد می فشارید را در خود ذخیره کنند.
 • توصیه می شود در زمان وارد کردن اعداد از طریق صفحه کلید مجازی ۱ تا ۲ عدد را ابتدا به اشتباه، سپس صحیح آن را از صفحه کیبورد اصلی بزنید. (شبکه اینترفر)
 • درگاههای اینترنت بانک در ابتدای آدرس URL خود با https شروع می شوند.
  https می تواند در ابتدای سایتهای دیگر هم وجود داشته باشد
 • پس از پایان پرداخت، حساب خود را بررسی نمایید تا از نقل و انتقال و یا عدم انتقال مطلع شوید و سریعا اقدام لازم را انجام دهید.اطلاع به بانک ، سایت فروشنده و یا مراجع قضائی …
 • هرگز اطلاعات حساب به همراه رمز عبور خود را حتی از طریق ایمیل به کسی ندهید حتی اگر بانک آن را از شما تقاضا کند (حتی بانک هم از رمز عبور شما اطلاعی ندارد! )

:: شبکه اینترفر

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.