اعمال تحریم های جدید ژاپن علیه روسیه “

تحریم ژاپن علیه روسیه

ژاپن دوشنبه اعلام کرد در پی سقوط هواپیمای ام اچ ۱۷ شرکت هواپیمایی مالزی در شرق اوکراین نزدیک مرز روسیه که ظاهرا با یک موشک سرنگون شده است ، به زودی تحریم های جدیدی علیه ...

ژاپن دوشنبه اعلام کرد در پی سقوط هواپیمای ام اچ ۱۷ شرکت هواپیمایی مالزی در شرق اوکراین نزدیک مرز روسیه که ظاهرا با یک موشک سرنگون شده است ، به زودی تحریم های جدیدی علیه افراد دخیل در « الحاق کریمه و بی ثبات کردن اوکراین » برقرار خواهد کرد.

خبرگزاری جی جی پرس تصریح کرد این تحریم ها شامل مسدود کردن دارایی های احتمالی افراد یا نهادهای روس که در بحران کنونی اوکراین نقش دارند ، خواهد بود.

یوشیهیدا سوگا سخنگوی دولت ژاپن اعلام کرد:« ژاپن صادقانه امیدوار است که اوضاع در اوکراین به زودی از راه های گفتگوی دیپلماتیک عادی شود.»

وی تصریح کرد ژاپن همچنان از روسیه می خواهد تا از نفوذ خود بر شورشیان شرق اوکراین استفاده کند تا آنان با تحقیقات بین المللی درباره شرایط سقوط پرواز مالزی در هفدهم ژوئیه گذشته همکاری کنند.

ژاپن که از اعضای گروه هفت است با این گروه برای محکوم کردن روسیه پس از الحاق کریمه به این کشور در مارس گذشته، مواضع مشابهی دارد.

توکیو در آن هنگام نخستین تحریم ها را اواخر آوریل به ویژه در خصوص ممنوعیت اعطای روادید به ۲۳ شهروند روس اتخاذ کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از توکیو ، مسکو در آن زمان به شدت واکنش نشان داده و وعده داده بود این تصمیم ژاپن بدون پاسخ باقی نخواهد ماند.
ژاپن ، مهم ترین متحد آمریکا در منطقه از آغاز بحران اوکراین با مشکل بزرگی مواجه است.
در واقع دولت ژاپن از زمان به قدرت رسیدن شینزو آبه در دسامبر ۲۰۱۲ تلاش می کرد روابط خود را با مسکو که یکی از مهم ترین تامین کنندگان گاز این مجمع الجزایر است ، تقویت کند.

در عرض یک سال و نیم ، آبه پنج بار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه دیدار کرده است.

:: خبر اینترفر از واحد مرکزی خبر

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.