حقوق بگیران زیر ۱ میلیون و ۱۵۰ در ۹۴ معاف از مالیات

مالیات در مجلس

حقوق زیر ۱ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان در سال ۹۴ از پرداخت مالیات معاف می‌شود به گزارش خبر اینترفر ، با تصویب دولت در لایحه بودجه سال ۹۴ کل کشور و به شرط تصویب ...

حقوق زیر ۱ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان در سال ۹۴ از پرداخت مالیات معاف می‌شود

به گزارش خبر اینترفر ، با تصویب دولت در لایحه بودجه سال ۹۴ کل کشور و به شرط تصویب مجلس، حقوق و دستمزد زیر ۱ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان در سال ۹۴ در بخش‌های دولتی و غیردولتی از پرداخت مالیات معاف می‌شود.

هیات وزیران در دومین جلسه فوق العاده هیات دولت به منظور بررسی تبصره های بودجه سال ۱۳۹۴ کل کشور، افزایش سقف معافیت مالیاتی حقوق بگیران به میزان ۱۵درصد نسبت به سال ۱۳۹۳، را تصویب کرد.

با توجه به اینکه سقف معافیت مالیاتی حقوق بگیران بخش دولتی و غیر دولتی در سال جاری ۱۲ میلیون تومان و ماهانه یک میلیون تومان بوده است، افزایش ۱۵ درصدی این سقف حاکی است، در سال ۹۴ سقف معافیت ماهانه حقوق یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و سقف معافیت سالانه حقوق هم ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می شود.

لازم به ذکر است که افزایش ۱۵ درصدی سقف معافیت مالیاتی حقوق در لایحه بودجه ۹۴ مصوبه هیات وزیران است و شاید پس از ارائه لایحه بودجه به مجلس دچار تغییر شود.

بر اساس قانون بودجه ۹۳، نرخ مالیاتی حقوق مازاد یک میلیون تومان در ماه تا ۷ برابر آن ۱۰ درصد و مازاد بر آن ۲۰ درصد است و این فرمول برای بخش دولتی و خصوصی نیز یکسان است.

:: خبر شبکه اینترفر / تسنیم

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.