آمار جدید گوگل : بالا رفتن ضریب امنیت اندروید

2015-04-23_172205

آمار جدید نشان می دهد گوگل توانسته بدافزارهای سیستم عامل اندروید را در سال ۲۰۱۴ به میزان ۵۰ درصد کاهش دهد. به گزارش خبر فناوری اینترفر ؛ در میان تمام سیستم‌های‌عامل اگر قرار باشد دنبال ...

آمار جدید نشان می دهد گوگل توانسته بدافزارهای سیستم عامل اندروید را در سال ۲۰۱۴ به میزان ۵۰ درصد کاهش دهد.

به گزارش خبر فناوری اینترفر ؛ در میان تمام سیستم‌های‌عامل اگر قرار باشد دنبال یک صفت نام آشنا برای اندروید (android) باشیم، شاید سرزمین بدافزارها یکی از گزینه‌ها باشد.

این سیستم‌عامل تلفن‌همراه با توجه به نداشتن محدودیت‌های دیگر سیستم‌های‌عامل و وجود فروشگاه‌های نرم‌افزاری بی‌شمار برای آن، بیشتر از رقبای دیگر در معرض آلوده شدن به بد‌افزارهای گوناگون قرار گرفته و بیشترین تعداد بد‌افزار را در سیستم‌های عامل‌ دارد.

همین مساله باعث شده گوگل (google) به فکر پیدا کردن راه‌حلی برای امنیت ربات سبزش بیفتد و راهکارهای امنیتی سفت و سخت‌تری را درنظر بگیرد. براساس آماری که به تازگی یک شرکت امنیتی منتشر کرده، گوگل توانسته میزان بد‌افزارهای اندروید (android) را ۵۰ درصد کاهش دهد. یعنی، سال ۲۰۱۴ نزدیک به یک درصد تلفن‌های همراه اندرویدی به ذخیره و نصب نرم‌افزارهای مخرب اقدام کرده‌اند که سهم گوگل‌پلی از این یک درصد تنها ۰.۱۵ بوده است. بالا رفتن امنیت کاربران اندرویدی که جمعیتی میلیونی دارند، فارغ از رقابت‌های بین سیستم‌عاملی، می‌تواند خبر خوبی برای دنیای دیجیتال در زمینه امنیت اطلاعات باشد.

:: خبر فناوری اینترفر

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.