توهین ۲ زن ایتالیایی به ایران / ایران فاقد تاریخ و مناظر دیدنی!

iran An ancient land

دو خبرنگار زن ایتالیایی با انتشار گزارشی از ایران نوشتند : هرگز به ایران سفر نکنیم توهین ۲ زن ایتالیایی به ایران / ایران فاقد تاریخ و مناظر دیدنی به گزارش خبر اینترفر – در ...

دو خبرنگار زن ایتالیایی با انتشار گزارشی از ایران نوشتند : هرگز به ایران سفر نکنیم

توهین ۲ زن ایتالیایی به ایران / ایران فاقد تاریخ و مناظر دیدنی

به گزارش خبر اینترفر – در حالیه واکنش های به گزارش اغراق آمیز دو خبرنگار زن ایتالیایی که مدعی شده بودند در ایران مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند ادامه دارد گزارشی مصور با عنوان “چرا هرگز به ایران سفر نکنیم؟”

مجله اینترنتی “پالپ تستیک” در گزارش خود ۱۹ دلیل آورده است که ایران را به عنوان کشوری جذاب برای گردشگران معرفی کند.

دو زن ایتالیایی که سفرنامه خود را در روزنامه پر تیراژ “کوریره دلا سرا” منتشر کردند مدعی شدند زنان در ایران مورد خشونت قرار گرفته و احساس امنیت ندارند. این گزارش که هیچ نکته مثبتی درباره ایران در آن ذکر نشده تا کنون با واکنش‌های مختلفی در شبکه های اجتماعی همراه شده است. بسیاری از اتباع خارجی که تجربه سفر به ایران را داشتند در واکنش به این یادداشت آن را مورد نقد قرار داده و تجربه متفاوت خود از ایران را منعکس کرده‌اند.

در همین حال مجله اینترنتی “پالپ تستیک” در گزارشی که به کنایه سیاه نمایی درمورد ایران را مورد نقد قرار داده جاذبه های ایران برای گردشگران و تصویر متفاوت از آنچه رسانه‌های ضد ایرانی از زندگی در ایران منعکس می‌کنند را به تصویر کشیده است. ۳ تصویر از این گزارش را بدلیل رعایت شئونات اسلامی حذف کرده ایم.
تاریخ و مناظر دیدنی ایران۱- تهران پایتخت ایران که یک خرابه بزرگ است، این شهر هیچ جذابیتی در شب ندارد و خیلی هم معمولی است!


تاریخ و مناظر دیدنی ایران۲- ایرانی ها در خانه‌های گلی و مخروبه زندگی می‌کنند نمونه اش خانه طباطبائی‌ها در کاشان که رفتن به آن روز شما را خراب می‌کند!


توهین 2 زن ایتالیایی به ایران / ایران فاقد تاریخ و مناظر دیدنی۳- روستاها در ایران مانند همه جای دنیااست، مثل روستای پلنگان در غرب ایران و مرز با عراق و ماسوله در شمال. اگر چیز جالب در این عکس هست به خاطر نورها است نه خانه ها!


تاریخ و مناظر دیدنی ایران۴- معماری ایرانی ساده و بی زرق و برق است مثل مسجد نصیرالملک در شیراز! واقعا چرا باید چنین جایی را دید؟


تاریخ و مناظر دیدنی ایران۵- واقعا جایی بهتر از شیراز برای رفتن نیست؟


۶- زنانشان مظلوم و خرد و شکسته هستند.


۷- همه شان بداخلاق اند و از مهمونی و دور همی متنفر هستند.


تاریخ و مناظر دیدنی ایران۸- غذاهای ایرانی که خیلی ناخوش آیند است! هیچ وقت به غذای ایرانی دست نزنید!


تاریخ و مناظر دیدنی ایران۹- در ایران هیچ بنای باستانی پیدا نمی‌کنید! به هر حال در هر کشوری دست کم یک امپراتوری هخامنشی وجود دارد که قدمتش ۶ قرن باشد!


تاریخ و مناظر دیدنی ایران۱۰- اگر دنبال تاریخ و فرهنگ هستید ایران کسالت بار خواهد بود. دروازه ملل تخت جمشید؛ ستون عظیم‌ ۲۵۰۰ ساله در هر موزه محلی یکی از این‌ها پیدا می‌شود!


تاریخ و مناظر دیدنی ایران۱۱- ایرانی‌ها بخشی از مردم فلسطین هستند. هیچ موزه هنر معاصری در ایران نیست و کسی اسم وارهول، پالاک، مونه و روتکو و دیگران را هم نشنیده است!


IRAN Attractions (13)۱۲- مساجد هر چیزی هست غیر از بدیع و خلاقانه؛ یک بچه هم می تواند کاشی‌های مسجد سید اصفهان را بکشد!


توهین 2 زن ایتالیایی به ایران / ایران فاقد تاریخ و مناظر دیدنی۱۳- واقعا متوجه هستید که در ایران همه سقف ها سفید است فقط سقف چهل ستون اصفهان است که زیادی اغراق امیز است!


توهین 2 زن ایتالیایی به ایران / ایران فاقد تاریخ و مناظر دیدنی۱۴ – طبیعت ایران که خیلی کسل کننده است و هیچ چیز زیبا و شگفت‌انگیزی ندارد؛ خصوصا نقاط کوهستانی کردستان!


توهین 2 زن ایتالیایی به ایران / ایران فاقد تاریخ و مناظر دیدنی۱۵ – تنها حیات وحش ایران موش و سوسک است. یوزپلنگ ایرانی که یک اسم بی‌معنی است!


تاریخ و مناظر دیدنی ایران۱۶ – ایران کویر بی آب و علف و صحرای سوزان است؛ تا چشم کار می‌کند خشکی و سنگ و خاک است!


IRAN Attractions (7)۱۷ – در ایران مردم سوار شتر و الاغ می‌شوند؛ ماشین؟ اینجا همه شترسواراند!


تاریخ و مناظر دیدنی ایران۱۸ – اینجا اصلا خبری از برف نیست؛ پیست دیزین و شمشک که…


۱۹- آره، ایران واقعا جایی است بسیار خسته کننده. قطعا هیچ وقت آنجا نمی روم. هرگز ..

نظر شما درباره سخنان این دو خبرنگار چیست؟ آیا اینگونه سخن گفتن درباره سرزمینی کهن با مناظر خیره کننده و زیبا می تواند چیزی جز حسادت و جنون باشد؟

:: خبر شبکه اینترفر

5/ 3٫67

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(3 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.