طرح ۵ ساله مسکو / پایان اینترنت آمریکایی در روسیه

2015-09-08_105441

روسیه خواستار وضع قوانین و مقرراتی است تا حقوق بین المللی خاصی را بر این بخش حاکم کند. خبر اینترفر – مسکو: قدرت نمایی جهانی آمریکا با استفاده از اینترنت موجب شده است کشورهای مختلف ...

روسیه خواستار وضع قوانین و مقرراتی است تا حقوق بین المللی خاصی را بر این بخش حاکم کند.
خبر اینترفر – مسکو: قدرت نمایی جهانی آمریکا با استفاده از اینترنت موجب شده است کشورهای مختلف بخصوص روسیه، برای مقابله با نتایج منفی رسوخ اینترنت در لایه های مختلف زندگی اجتماعی و سیاسی جامعه خویش راهبردهایی را در پیش گیرند.
بهره برداری جهانی آمریکا با استفاده از اینترنت و دستاورد ویژه آن یعنی تولید ثروت که گفته می شود تا سال ۲۰۳۰ میلادی بالغ بر ۳۰ درصد ثروت جهانی را شامل می شود، یکی دیگر از دلایل روزافزون توجه کارشناسان و کشورهای مختلف به قدرت رو به افزایش اینترنت است.
از سوی دیگر تاثیرگذاری گسترده اینترنت بر ارتباطات که تقریبا بدون محدودیت است، سبب شده اینترنت دایره گسترده ای از اطلاعات شخصی افراد، نهادها، ادارات و سازمان ها در کشورهای مختلف را در بر بگیرد و مجموعه پرکاربردی برای سازمان های جاسوسی جهان باشد که پیامدهای ضد امنیتی برای کشورهای دیگر دارد و همزمان راههای نفوذ را برای آمریکا می گشاید.

اکنون این بخش از قدرت جهانی که پیش بینی می شود در حال تبدیل به قدرتی برتر از قدرت ارتش آمریکا خواهد شد، بدون نیاز به استفاده به نیروی نظامی و تحمل تلفات و هزینه های هنگفت، توانسته تا عمق اندیشه ها و خانه ها را نیز تصرف کند که این واقعیت اکنون بیش از گذشته مورد توجه جامعه جهانی قرار گرفته است.
در کشورهای مختلف بویژه روسیه، چین، آمریکا، هند، ایران و … می توان این پرسش را شنید که چرا مهمترین ابزار جهانی با تاثیرات بسیار گسترده به صورت انحصاری در اختیار یک کشور و چند شرکت است.
روسیه به عنوان پیشگام در همین زمینه خواستار وضع قوانین و مقرراتی است تا حقوق بین المللی خاصی را بر این بخش حاکم کند.
‘الکساندر ولاسوف’ مدیر کل آژانس خبری ‘صنعت امنیت’ در این باره می گوید: مسکو از پنج سال پیش روی کنوانسیون همه جانبه در چارچوب سازمان ملل متحد برای فضای مجازی مشابه محدود کردن رقابت های تسلیحاتی در فضای واقعی و محدود کردن فعالیت های نظامی در فضا کار می کند.
وی می افزاید: این راهبرد مورد حمایت هند و چین است، اما غرب و آمریکا با آن مخالف هستند.
از سوی دیگر مسکو و پکن قرار است همزمان با این راهبرد، بهار آینده در باره مبارزه مشترک با تهدیدها در فضای سایبری مذاکره کنند.
:: خبر اینترفر

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.