پانزدهمین دیتاسنتر بزرگ گوگل در حال ساخت است + عکس

دیتاسنتر گوگل

گوگل ۶۰۰ میلیون دلار برای ساخت پانزدهمین دیتاسنتر جهانی خود هزینه خواهد کرد به گزارش خبر اینترفر ؛ وال‌استریت ژورنال، شرکت گوگل در نظر دارد پانزدهمین دیتاسنتر جهانی خود را در ایالات کلارکسویل تنسی ایالات‌متحده ...

گوگل ۶۰۰ میلیون دلار برای ساخت پانزدهمین دیتاسنتر جهانی خود هزینه خواهد کرد
به گزارش خبر اینترفر ؛ وال‌استریت ژورنال، شرکت گوگل در نظر دارد پانزدهمین دیتاسنتر جهانی خود را در ایالات کلارکسویل تنسی ایالات‌متحده بنا کند.

پانزدهمین دیتاسنتر بزرگ گوگل در حال ساخت است + عکس

ساختمانی که گوگل برای ساخت دیتاسنتر جدید خود در نظر گرفته هم‌اکنون در تملک شرکت سازنده قطعات نیمه‌هادی Hemlock قرار دارد. پیش‌بینی‌های صورت گرفته بر آن‌اند که مانتین ویوها برای بنا کردن این مقر جدید دست‌کم مبلغ ۶۰۰ میلیون دلار هزینه خواهند کرد.

دیتاسنتر گوگلهرچند گوگل قصد دارد از زیرساخت‌های موجود در این مکان برای افزایش ظرفیت موتور جستجوگر خود استفاده کند اما آن‌طور که از شواهد امر پیداست، این شرکت برنامه‌هایی به‌منظور بهره‌گیری از جدیدترین فنّاوری‌های موجود در جهت تبدیل کردن این مکان به پیشرفته‌ترین دیتاسنتر جهان دارد. فرماندار ایالات کلارکسویل تنسی بیل جانسون معتقد است که ساخت چنین بناهایی نشان دهنده همکاری متداول نهادهای حکومتی با شرکت‌های خصوص بوده و زمینه‌ساز پیشرفت منطقه و ایجاد اشتغال خواهد شد.

این پروژه همچنین به گوگل در زمینه پیاده‌سازی پروژه‌های جدید در جهت استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر و همکاری با نیروگاه‌های تولید توان الکتریکی در این زمینه، کمک خواهد کرد. البته جالب است که بدانید دیتاسنتر جدید گوگل در نزدیکی واحد Google Fiber Devision قرار داشته و یک موقعیت ایده آل برای این شرکت به شمار می‌آید زیرا از معافیت‌های مالیاتی ناشی از بازیابی یک صنعت ورشکسته برخوردار می‌شود که هزینه‌های نهایی را به‌شدت پایین خواهد آورد.

در هر حال بدیهی است که ساخت و تجهیز بزرگ‌ترین دیتاسنتر جهان کار آسانی نبوده و گوگل نیز به این امر اذعان کرده است که تکمیل این پروژه ممکن است سال‌ها به طول انجامد. بر این اساس در فاز اولیه حدود ۷۰ تکنسین و مهندس شبکه محلی تحت نظارت این شرکت مشغول به کار خواهند شد که تعداد آن‌ها با تکمیل فازهای بعدی به مرور زمان افزایش پیدا خواهد کرد.

:: خبر اینترفر – فارنت – ubergizmo

5/ 3٫50

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(2 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.