سخنان وزیر ارشاد در واکنش به بیانیه «سالار عقیلی»

سخنان وزیر ارشاد در واکنش به بیانیه «سالار عقیلی»

سخنان علی جنتی ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره حضور سالار عقیلی در شبکه ماهواره ای «من و تو» به گزارش خبر اینترفر ؛ با سخنان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تکلیف سالار عقیلی ...

سخنان علی جنتی ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره حضور سالار عقیلی در شبکه ماهواره ای «من و تو»
به گزارش خبر اینترفر ؛ با سخنان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تکلیف سالار عقیلی مشخص شد و با توجه به بیانیه و توضیحات این خواننده موسیقی سنتی کشورمان که برای مسئولان امر قانع‌کننده بوده، او همچنان در فضای کشورمان به فعالیت‌هایش به صورت رسمی ادامه خواهد داد.

حضور سالار عقیلی در یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای و بخصوص « شبکه من و تو » و انتشار تصاویر این خواننده با گروهی از مجریان دو شبکه ماهواره‌ای در حاشیه کنسرت اخیرش در لندن، با خبرهای ضدونقیض از حذف اجرای این خواننده از جشنواره موسیقی فجر همراه شده است؛ اقدامی که اسباب نگرانی درباره هل دادن این هنرمند کشورمان به خارج از ایران را فراهم ساخته بود.
در این شرایط سالار عقیلی که در تور کنسرت‌هایش در اروپا بود، با انتشار بیانیه‌ای گامی موثر برای رفع سوءتفاهم‌ها برداشت. در بخشی از بیانیه عقیلی آمده است: «از آنجائی که فرد سیاسی نیستم و با گرایش‌های سیاسی‌ شبکه‌های ماهواره‌ای اصولاً آشنایی نداشته و ندارم و هدفم صرفاً ترویج و شناساندن هنرم بوده و هرگز غیر از راه هنر و تلمذ هنر موسیقی اصیل، راه دیگری نپیموده‌ام، سعی‌ام بر این بود که همواره در کشورهای مختلف به‌عنوان سفیر فرهنگی ایران، موسیقی کشور عزیزم را ترویج داده و نیتی به غیر از این نداشتم.

پس از این بیانیه امروز علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی واکنش نهایی را نشان داد و در این برنامه گفت: «با این هنرمند در این رابطه صحبت داشتم و احساس می‌کنم به علت عدم آشنایی با این شبکه دچار غافلگیری شده است.»

جنتی تاکید کرد: «وی در این رابطه بیانیه خوبی داد و عنوان کرد که فرد سیاسی نیست و با این شبکه آشنایی نداشته و برای معرفی فرهنگ و هنر ایرانی و توضیح درباره کنسرتی که در منچستر داشته با این شبکه مصاحبه کرده است. سالار عقیلی را به عنوان فردی که از ابتدای کار هنری‌اش با نظام همکاری داشته می‌شناسیم و خودش هم بر این موضوع تأکید دارد.»

:: خبر اینترفر – تابناک

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.