گوگل به تقلید از آمازون اسپیکر هوشمند می سازد! + عکس

گوگل به تقلید از آمازون اسپیکر هوشمند می سازد! + عکس

اسپیکر هوشمند چیست؟ / دلیل تقلید گوگل از آمازون گوگل پس از دیدن موفقیت‌های روزافزون «اکو»، اسپیکر هوشمند آمازون، تصمیم به ساخت محصولی مشابه گرفته است. به گزارش خبر اینترفر ، بر اساس گزارشی جدید، ...

اسپیکر هوشمند چیست؟ / دلیل تقلید گوگل از آمازون

گوگل پس از دیدن موفقیت‌های روزافزون «اکو»، اسپیکر هوشمند آمازون، تصمیم به ساخت محصولی مشابه گرفته است.

به گزارش خبر اینترفر ، بر اساس گزارشی جدید، گوگل متوجه شده که به‌طور غیرمنتظره‌ای کاربران از «اکو» که اولین نسل آن در سال ۲۰۱۴ راهی بازار شده، استقبال کرده‌اند و به همین خاطر غول جستجوی اینترنتی می‌خواهد قبل از تسخیر بازار توسط آمازون، وارد بازار نوپای اسپیکرهای هوشمند شود.

اسپیکر اکو نوعی دستیار مجازی است که با شنیدن صدای کاربر دستورات وی را اجرا می‌کند و ضمن جستجوی موسیقی، آهنگ موردنظر را پخش می‌کند.

البته گوگل با توانایی‌های فناورانه خود قطعاً اسپیکری قوی‌تر می‌سازد و برخی معتقدند محصولی مانند OnHub (وای فای هوشمند گوگل)مقدمه‌ای برای این کار تعریف می‌شود اما خود گوگل آن را قبول ندارد.

به همین دلیل گفته می‌شود ممکن است گوگل در کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان I/O در ماه می، محصولی مشابه اکو را هرچند به‌صورت مفهومی رونمایی کند تا از رقیب عقب نماند!

«اکو» را تیم سازنده «Nest»/ ابزاری برای خانه‌های هوشمند برای آمازون ساخته است و هرچند گوگل تلاش کرده تا تیم Nest را با خود همراه بسازد اما هنوز موفق به این کار نشده است.

تصویری از روتر وای فای گوگل

اسپیکر هوشمند اکو گوگل اسپیکر هوشمند اکو گوگل

:: خبر اینترفر

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.