بیل گیتس” مجددا ثروتمندترین فرد جهان معرفی شد

2014-03-04_164341

بیل گیتس بنیانگذار و مدیرعامل سابق شرکت مایکروسافت که به انجام فعالیت‌های بشردوستانه شهره است در آخرین لیست منتشر شده از سوی نشریه فوربس باز هم به عنوان ثروتمندترین فرد جهان معرفی شد. در لیست ...

2014-03-04_164139بیل گیتس بنیانگذار و مدیرعامل سابق شرکت مایکروسافت که به انجام فعالیت‌های بشردوستانه شهره است در آخرین لیست منتشر شده از سوی نشریه فوربس باز هم به عنوان ثروتمندترین فرد جهان معرفی شد.

در لیست منتشر شده از میلیاردرهای جهان در نشریه فوربس، ثروت بیل گیتس ۷۶ میلیارد دلار عنوان شده و اعلام شده که سهام وی در شرکت مایکروسافت باعث شده تا وی بتواند کارلوس اسلیم ثروتمند مکزیکی را از رده اول پائین بکشد که چهار سال به طور متوالی در اختیار او بود.

فوربس در بیست سال گذشته تاکنون نام بیل گیتس را ۱۵ بار به عنوان ثروتمندترین فرد جهان به ثبت رسانده و عنوان کرده که سهام بیل گیتس در مایکروسافت اکنون تنها یک سوم کل ثروت او را تشکیل می‌دهد و به زودی استیو بالمر تعداد سهم بیشتری نسبت به بیل گیتس از مایکروسافت خواهد داشت. سهام مایکروسافت در سال ذشته افزایش چشمگیری در وال‌استریت داشت و چندین میلیارد دیگر به ثروت بیل گیتس و ارزش سهام او اضافه کرد.

بیل گیتس با وجود کناره‌گیری از مدیرعاملی مایکروسافت این روزها بیشتر وقت خود را در این شرکت می‌گذراند و به عنوان مشاور فناوری به ساتیا نادل مدیرعامل جدید مایکروسافت مشاوره می‌دهد.

در میان اهالی دنیای فناوری مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس‌بوک با توجه به افزایش دو برابری سهام فیس‌بوک در وال‌استریت ارزش دارایی او را به ۲۸٫۵ میلیارد دلار رسانده تا با فاصله معناداری نسبت به سرگئی برین و لری پیج از گوگل و جف بزوس از امازون قرار گیرد.

نکته جالب اینکه با خرید میلیاردی واتس‌اپ توسط فیس‌بوک، Jan Koum و Brian Acton بنیانگذاران واتس‌اپ به لیست میلیاردرهای فوربس پیوسته‌اند!

:: خبر اینترفر از فارنت

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.