ایران قهرمان شد/ نتیجه کشتی جام جهانی کشتی آزاد ۲۰۱۵ آمریکا

2015-04-13_030450

آزادکاران غیور تیم ملی کشتی ایران در فینال مقابل کشتی گیران آمریکایی در جام جهانی ۲۰۱۵ لس آنجلس – امریکا ( Freestyle World Cup 2015 Los Angeles ) با نتیجه ۵ بر ۳ برای چهارمین ...

آزادکاران غیور تیم ملی کشتی ایران در فینال مقابل کشتی گیران آمریکایی در جام جهانی ۲۰۱۵ لس آنجلس – امریکا ( Freestyle World Cup 2015 Los Angeles ) با نتیجه ۵ بر ۳ برای چهارمین سال پیاپی قهرمان جهان شدند

ایران قهرمان شد / نتیجه کشتی جام جهانی کشتی آزاد ۲۰۱۵ آمریکا

تیم ملی کشتی آزاد ایران با شکست ۵ بر ۳ تیم آمریکا، میزبان جام جهانی و در حالی که داوری ها به نفع میزبان بود با حمایت تماشاگران پرشور ایرانی حاضر در سالن فروم لس آنجلس برای چهارمین سال پیاپی به مقام قهرمانی جام جهانی دست یافت.

به گزارش خبر اینترفر ، در وزن ۵۷ کیلوگرم حسن رحیمی مقابل آنتونی راموس در تایم نخست با یک زیرگیری بی نقص با نتیجه ۲ بر صفر به برتری رسید. در سه دقیقه دوم رحیمی یک مبارزه بسیار نزدیک و بامدیریت مناسب مبارزه و در حالی که داوران ۲ یک امتیاز به دلیل کم کاری به حریف دادند با نتیجه ۵ بر ۵ به دلیل کسب فن دو امتیازی به پیروزی رسید.

در وزن ۶۱ کیلوگرم بهنام احسان پور برابر کلمن اسکات دارنده مدال برنز المپیک لندن، در حالی که در یک فعل انفعال و به پل رفتن دو کشتی گیر، داوران  ۴ بر ۴  اعلام کردند، پس از اعتراض آمریکایی در عین ناباوری نتیجه را ۵ بر صفر به سود اسکات اعلام کردند. در ادامه مبارزه احسان پور با یک زیرگیری و دادن ۲ امتیاز به دلیل زیرگیری حریف نتیجه تایم نخست را ۷ بر ۲ به حریف آمریکایی واگذار کرد. در تایم دوم در حالی که احسان پور حریف آمریکایی را به پل برد و باید ۴ امتیاز می گرفت در ادامه ی خوش خدمتی داوران ۲ امتیاز کسب کرد . احسان پور با تلاش و  با بیرون کردن حریف و خاک کردن وی امتیازات خود را به ۷ رساند. و در حالی که نتیجه را واگذار کرده بود با یک زیرگیری بی نقص در ثانیه های پایانی با رشادت با نتیجه ۹ بر ۷ مقابل نفر سوم المپیک به برتری دست یافت و حریف و داوران را شکست داد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم مسعود اسماعیل پور در نخستین تجربه حضور خود در این وزن مقابل برنت مت کالف در سه دقیقه نخست با دادن دو زیرگیر به حریف و بیرون انداختن اسکات، یک بر ۳ نتیجه را واگذار کرد. در تایم دوم مسابقه بدون رد و بدل شدن امتیازی دنبال شد تا اسکات با همین نتیجه به پیروزی برسد.

در وزن ۷۰ کیلوگرم حسن یزدانی برابر نیکولاس مارابل در سه دقیقه نخست با یک پیش انداز دیدنی با نتیجه ۲ بر صفر به برتری رسید. در تایم دوم نیز هر کدام از کشتی گیران یک امتیاز به دست آوردند و در نهایت یزدانی با مدیریت کردن مبارزه با نتیجه ۳ بر یک حریف آمریکایی خود را شکست داد.

در وزن ۷۴ کیلوگرم جردن باروز قهرمان المپیک وجهان مقابل مرتضی رضایی قلعه در مجموع با انجام زیرگیری و دستو با نتیجه ۱۰ بر صفر در کمتر از چهار دقیقه به برتری رسید.
در وزن ۸۶ کیلوگرم میثم مصطفی جوکار برابر کلیتون فاستر در سه دقیقه نخست با انجام زیرگیری های و درخت کن های بی نقص با نتیجه ۱۰ بر ۲ صاحب برتری شد. و در ۳:۴۶ با انجام یک زیرگیری دیگر با نتیجه ۱۲ بر ۲ به برتری رسید.

در وزن ۹۷ کیلوگرم محمد حسین محمدیان در نخستین تجربه حضور خود در این وزن در یک مسابقه رسمی مقابل جک وارنر قهرمان المپیک لندن در سه دقیقه نخست با یک اخطار و امتیاز نتیجه را یک بر صفر واگذارکرد. در تایم دوم محمدیان در حالی که با یک زیرگیری و بیرون کردن حریف با نتیجه ۳ بر یک جلو بود، در سه ثانیه پایانی در یک لحظه غلفت با نتیجه ۳ بر ۳ مغلوب شد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم کمیل قاسمی برابر زاچ ری در تایم اول با یک اخطار و یک امتیاز نتیجه واگذار کرد. در تایم دوم قاسمی با اداره مناسب مبارزه و با زیرگیری با نتیجه ۳ بر یک به برتری رسید.

آزادکاران کشورمان که در سه دیدار مرحله گروهی نیز به ترتیب با نتایج ۸ بر صفر، ۷ بر یک و ۷ بر یک مقابل بلاروس، ترکیه و آذربایجان به پیروزی دست یافته بودند با کسب عنوان قهرمانی، ششمین قهرمانی ایران در این رقابت ها را رقم زدند. تیم ملی کشورمان در سه دوره قبلی این مسابقات هم قهرمان شده بود.

در دیدار رده بندی این رقابت ها آذربایجان با شکست ۴ بر ۴ تیم روسیه به دلیل امتیاز فنی بیشتر به مقام سوم رسید و تیم های بلاروس و کوبا نیز به ترتیب با شکست مغولستان و ترکیه پنجم و هفتم شدند.

:: خبر شبکه اینترفر – فدراسیون کشتی

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.