مضرات مصرف بیش از حد چای / آسیب به کلیه ها

ice tea

مصرف بیش از حد چای سرد ice tea معمای بیماری مرد ۵۶ ساله معمای بیماری مرد ۵۶ ساله آمریکایی که به طور ناگهانی دچار بدن درد، ضعف خستگی شده براساس تشخیص پزشکان ناشی از مصرف ...

مصرف بیش از حد چای سرد ice tea معمای بیماری مرد ۵۶ ساله

معمای بیماری مرد ۵۶ ساله آمریکایی که به طور ناگهانی دچار بدن درد، ضعف خستگی شده براساس تشخیص پزشکان ناشی از مصرف زیاد چای سرد ice tea بود.

به گزارش خبر اینترفر ؛ براساس تشخیص پزشکان مصرف بیش از حد چای در این فرد منجر به خستگی، ضعف ، درد بدن و نارسایی هایی در کلیه شده است.

علت اصلی این مشکل، وجود اگزالات هست که در بسیاری از غذاها یافت می شود. این ماده در آبمیوه ها، و هم چنین در اثر مصرف زیاد غذاهای حاوی اسکوربیک اسیدمانند چغندر، اسفناج، آجیل و توت فرنگی به وفور یافت می شود.

این مرد ۵۶ ساله آمریکایی به گفته ی خود روزانه ۱۶ لیوان چای سرد مصرف می کرده است که منجر به دریافت ۱۵۰۰ میلی گرم اگزالات در روز می شود در حالیکه مقدار توصیه  شده دریافت اگزالات ۴۰ الی ۵۰ گرم در روز است.

به گفته یکی از پزشکان مصرف بیش از حد اگزالات موجب سنگ کلیه  و هم چنین بسته شدن مجاری ادراری می شود.

شایان ذکر است در مورد ذکر شده ، براساس درمان های انجام گرفته کریستال هایی از اگزالات در کلیه این مرد دیده شده که این  عامل  باعث از بین رفتن کلیه  و بروز چنین نشانه هایی در این فرد شده است و در نهایت منجر به دیالیز این شخص شد.

گفتنی است مصرف یک  الی دو فنجان چای سرد(ice tea) در روز مشکل ساز نخواهد شد چنانچه مصرف آن بیش از حد باشد زمینه ساز بروز مشکلات در فرد است.

:: خبر اینترفر – خبر ۲۰:۳۰

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.