تفاوت کروم بوک با نوت بوک در چیست؟

chromebook

تفاوت بین نوت بوک و کروم بوک Chromebook و لپ تاپ در چیست؟ بگذارید برای درک بیشتر هر یک از این کامپیوتر های شخصی به معرفی مجزای هر کدام بپردازیم: نوت بوک چیست؟ به کامپیوتر ...

تفاوت بین نوت بوک و کروم بوک Chromebook و لپ تاپ در چیست؟

بگذارید برای درک بیشتر هر یک از این کامپیوتر های شخصی به معرفی مجزای هر کدام بپردازیم:

نوت بوک چیست؟

laptop notebook chromebook marketبه کامپیوتر شخصی که در رده خود به شدت سبک وزن باشد و وزن آنها فرات ۲.۷ کیلوگرم  نرود ، از تکنولوژی های مختلفی استفاده می کنند که بتوانند دارای یک پنل باریک و کوچک و کم حجم باشند  تا  به راحتی جابجا شوند، نوت بوک notebook می گویند.

لپ تاپ چیست؟

به کامپیوتر های شخصی ای که بیشتر کاربردی در حد سیستم خانگی دارند و بر روی میز کار قرار میگیرند و قابلیت حمل در محیط های مختلف را دارند  و معیار وزنی ، اندازه و ترکیب پنل ها از میزان خاصی پیروی نمیکند و می توانند با وزن حتی ۳ کیلوگرم و صفحه نمایشی بزرگتر از ۱۵ اینچ داشته باشند لپ تاپ laptop گویند.

کروم بوک چیست؟

chromebookکروم بوک chromebook همانند یک لپ تاپ کوچک با برخی تفاوتهای کلیدی است. نسبتاً نازک و به نظر نمی رسد سیستم عاملی داشته باشد. البته قطعاً هیچ کامپیوتری بدون سیستم عامل کار نمیکند. در واقع سیستم عاملی که انتظارش را داریم وجود ندارد و در آن منوی استارت یا هر چیز دیگری که ما را به یاد سیستم عامل های معمول بیاندازد، خبری نیست. در عوض همه ی آنچه در اختیار داریم یک صفحه ورود زیبا به همراه یک مرورگر است و فقط همین ! در واقع این لپ تاپ برای کاربرانی مناسب است که همواره به جستجو در اینترنت می پردازند.

در طول چند ساله اخیر تغییرات بسیار زیادی در عرصه تکنولوژی رخ داده که یکی از آنها به روز شدن و تحت وب شدن دستگاههاست و اصطلاحاٌ مسیری را به وجود می اورد که به سیستم ابری ( Cloud) معروف است .

بدین ترتیب دستگاه های امروزه نیز به منظور راحتی کاربران خود، احتمالاً باید آماده و مجهز برای استفاده کامل از خدمات ابری باشند. هرچند لپ تاپ و دسکتاپ های بزرگ و کند ما هنوز بسیاری از اجزای غیر ضروری را از گذشته به همراه خود دارند . شاید بتوانیم با اطمینان بگوییم که کروم بوک می‌تواند دنیای کامپیوتر را تغییر دهد. هر کس باید بسته به نیاز خود لپ تاپش را انتخاب کند. این لپ تاپ، نیازهای یک کاربر اینترنت را تقریباً برآورده می‌سازد و  امکاناتی که در آن قرار داده شده‌اند درست و به اندازه‌ی نیازهای یک کاربر وب می‌باشند. نه بیش‌تر و نه کم‌تر. پس صرفاً به درد یک کاربر اینترنت می‌خورد.

:: فناوری شبکه اینترفر

5/ 3٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(6 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.