جزئیات مرگ جوان ۲۱ ساله اسکی باز در پیست شمشک

2015-02-01_091957

ریزش بهمن دو جوان اسکی باز را در منطقه دربندسر شمشک با خطر مرگ روبرو کرد. به گزارش خبر اینترفر ؛ دو اسکی باز در حادثه دیروز بهمن دربندسر زیر تلی از برف گرفتار شدند ...

ریزش بهمن دو جوان اسکی باز را در منطقه دربندسر شمشک با خطر مرگ روبرو کرد.
به گزارش خبر اینترفر ؛ دو اسکی باز در حادثه دیروز بهمن دربندسر زیر تلی از برف گرفتار شدند که با کمک تیم ۴ نفره متشکل از علیداد ساوه شمشکی سرمربی تیم ملی؛ مرتضی جعفری و محمد کیا دربندسری و یکی از پیستورها از بهمن بیرون کشیده شدند. اسکی باز اول ساعت ۱۳ از زیر بهمن بیرون آمد و پس از بهبود شرایط خود دوباره مشغول به اسکی شد اما دو ساعت بعد با عدم مشاهده دوست خود به این فکر افتاد که شاید او نیز در زیر بهمن گرفتار شده باشد. سپس مسئولان پیست از مخابرات استعلام گرفتند و مشخص شد اسکی باز دوم داخل پیست است و به احتمال فراوان در زیر بهمن گرفتار!

عملیات تجسس توسط گروه ۴ نفره ادامه پیدا کرد تا اینکه نفر دوم ساعت ۱۴/۳۰ از زیر بهمن بیرون کشیده شد. این اسکی باز که هنوز نبض داشت جوانی ۲۱ ساله بود و به اورژانس منتقل شد اما همانجا جان سپرد.

حسن عباسی: در تشریح جزییات این حادثه گفت: ساعت ۱۴:۲۱ دقیقه عصر روز گذشته مرکز اورژانس  ۱۱۵ تهران از حادثه ریزش بهمن مطلع شد و بلافاصله دو دستگاه آمبولانس به محل حادثه (دربندسر) اعزام شد.

وی ادامه داد: در این حادثه ۳ نفر اسکی باز در  خارج از محدوده دربندسر در حال اسکی بودند که به یکباره دچار حادثه ریزش بهمن شدند که با همکاریبرخی از اسکی بازان مطرح به همراه اهالی منطقه دو نفر از آنها از زیر بهمن خارج و تحویل عوامل اورژانس شدند که خوشبختانه پس از اقدامات اولیه پزشکی بهبود و به مراکز درمانی منتقل شدند.

عباسی اظهار داشت: پس از ساعاتی تلاش و جستجو نفر سوم نیز که آقایی۲۱ ساله بود از زیر بهمن خارج شد که متاسفانه با وجود تلاش تکنسینهای اورژانس به زندگی مجدد بازنگشت.

فراموشی و سهل انگاری دوست باعث مرگ جوان ۲۱ ساله شد

محسن تاجیک شهردار شمشک دربندسر در خصوص جزئیات حادثه سقوط بهمن گفت: ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه صبح روز گذشته مسئولان محلی پیست از حادثه ریزش بهمن و در زیر برف ماندن دو نفر مطلع شدند و بلافاصله برای نجات آنها عملیات جستجو را آغاز کردند.

وی ادامه داد: این دو نفر در خارج از محدوده فنس کشی شده و در مکانی که علائم هشدار دهنده داشت در حال اسکی بودند که به یکباره بهمن سقوط می‌کند.

شهردار شمشک افزود: با حضور تیم‌های امداد و نجات هلال احمر، اورژانس۱۱۵، مسئولان پیست شمشک و اهالی یک نفر از این اسکی بازان از زیر برف خارج و تحویل عوامل اورژانس شد که خوشبختانه از مرگ نجات یافت و مجددا شروع به اسکی بازی کرد اما پس از گذشت ۳ ساعت به مسئولان پیست مراجعه کرد و اظهار داشت که یک نفر از دوستانش که همراه وی بود در زیر بهمن گرفتار شده است.

تاجیک با بیان اینکه بلافاصله با حضور سگ‌های زنده یاب هلال احمر و رد یابی از طریق مخابرات تلفن همراه فرد مفقود شده در همان حوالی ریزش بهمن ردیابی شد گفت: فرد مذکور را پس از تلاش فراوان از زیر برف خارج کردند که متاسفانه پس از تلاش ۲ ساعته برای احیای وی مرگ جوان ۲۱ ساله تایید شد.

به گفته شهردار شمشک پیست بین‌المللی شمشک باز است و از اسکی بازان در خواست کرد در محدوده مجاز و فنس کشی شده اسکی کنند.

:: خبر شبکه اینترفر – باشگاه خبرنگاران

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.