رونمایی سامسونگ از PM1633a (هارد ۱۶ ترابایتی SSD)

رونمایی از samsung 16TB SSD

شرکت سامسونگ از شرکت های موفق در حوزه فناوری و پیشگام در عرضه محصولات متنوع است، هارد  جدید و ظرفیت بالای ۱۶ ترابایتی سامسونگ(samsung 16TB SSD) نمونه موفق دیگر است که میتواند حدود ۳,۲۰۰ فیلم ...

شرکت سامسونگ از شرکت های موفق در حوزه فناوری و پیشگام در عرضه محصولات متنوع است، هارد  جدید و ظرفیت بالای ۱۶ ترابایتی سامسونگ(samsung 16TB SSD) نمونه موفق دیگر است که میتواند حدود ۳,۲۰۰ فیلم HD دوساعته ۴.۵ گیگابایتی را در خود ذخیره کند.

به گزارش خبر اینترفر – شرکت سامسونگ از هارد درایو پی‌اِم ۱۶۳۳ آ (PM1633a) رونمایی کرد. این هارد درایو دارای ظرفیت اسمی ۱۶ ترابایت و ظرفیت قابل استفاده ۱۵.۳۶ ترابایت است. پیش از این شرکت‌های سی‌گِیت و اچ‌جی‌اس‌تی نیز به ترتیب از هارد درایوهایی با ظرفیت ۸ و ۱۰ ترابایتی رو نمایی کرده بودند.

اگر حجم یک فیلم دو ساعته معمولی را ۱.۵ گیگابایت در نظر بگیریم، این هارد درایو قادر است ۱۰۲۴۰ فیلم دو ساعته معادل ۸۵۳ روز یا دو سال و چهار ماه را در خود ذخیره کند!

اگر طرفدار فیلم‌های اچ‌دی (HD) باشید، می‌دانید یک فیلم اچ‌دی دو ساعته حدود ۴.۵ گیگابایت حجم دارد و این هارد درایو تقریبا ۳۱۴۳ فیلم معادل ۲۴۸ روز را برای شما ذخیره خواهد کرد.

البته ناگفته نماند که ۳/۸ میلیون فایل موسیقی ۴ مگابایتی هم در آن به راحتی جای می‌گیرند.
البته ارقام فوق کاملا دقیق نیستند، چرا که همواره بخشی از حافظه توسط برخی نرم‌افزارها به طور اتوماتیک اشغال می‌شود و حتی سیستم عامل‌های مختلف هم حجم‌های مختلفی از محصولات یک شرکت تولیدکننده را مورد بهره‌برداری قرار می‌دهند.

شرکت سامسونگ از انباشته کردن سلول‌های فلش روی یکدیگر، علاوه بر افزایش حافظه هارد درایو، آنرا از بُعد طولی هم بزرگ‌تر کرده است. همچنین استفاده از طبیعت حالت جامد، آن را از سایر هارد درایوهای مولتی ترابایتی، گران‌تر کرده‌است. هرچند هنوز بسیاری از متقاضیان توانایی خرید آن را ندارند و قیمتی در حدود هزاران پوند دارد، ولی مانند سایر محصولات تکنولوژی، بالاخره با افت قیمت همراه خواهد بود.

:: خبر اینترفر

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.