کشتی آزاد قهرمانی جهان سال ۲۰۱۳ بوداپست مجارستان

40

کشتی آزاد قهرمانی جهان سال ۲۰۱۳ بوداپست مجارستان دوشنبه ۲۵ شهریور- آزادکاران اوزان ۵۵، ۶۶ و ۹۶ کيلوگرم تيم ملي کشتي ايران عصر امروز در رقابتهاي جهاني مجارستان به مصاف رقباي خود مي روند. چهل‌وچهارمين ...

کشتی آزاد قهرمانی جهان سال ۲۰۱۳ بوداپست مجارستان

Iranian freestyle wrestlers Hungary 2013دوشنبه ۲۵ شهریور- آزادکاران اوزان ۵۵، ۶۶ و ۹۶ کيلوگرم تيم ملي کشتي ايران عصر امروز در رقابتهاي جهاني مجارستان به مصاف رقباي خود مي روند.
چهل‌وچهارمين دوره رقابت‌هاي کشتي آزاد قهرماني جهان امروز در بوداپست پايتخت مجارستان آغاز مي‌شود.
در سال ۲۰۰۲ که تهران ميزبان مسابقات بود ايران با ۴۴ امتياز و ۲ امتياز برتري نسبت به روسيه بر سکوي قهرماني ايستاد.
آزادکاران ايران در سال ۲۰۱۱ تا آستانه قهرماني جهان پيش رفتند و تنها با ۲ امتياز اختلاف به نايب قهرماني بسنده کردند.
تيم ملي کشتي آزاد ايران در حالي گام به رقابت‌هاي جهاني ۲۰۱۳ در بوداپست مجارستان مي‌گذارد که از تيم ۷ نفره المپيکي خود ۶ کشتي‌گير را در بوداپست در اختيار دارد.
تيم ايران با کسب چهار عنوان قهرماني، از قدرتهاي اول کشتي آزاد جهان است.
تیم ایران توسط حسن رحیمی و رضا یزدانی در وزنهای ۵۵ و ۹۶ کیلوگرم به دو مدال طلا دست یافت.

نتایج امروز کشتی آزاد قهرمانی جهان مجارستان

koshti majarestan سه شنبه  ۲۶ شهریور-  مسعود اسماعیل پور، احسان لشگری و کمیل قاسمی مبارزه دوم خود را نیز دررقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان با پیروزی پشت سر گذاشتند.

روز دوم رقابت های کشتی آزاد قهرمانی بزرگسالان جهان از بعد از ظهر امروز (سه شنبه) در شهر بوداپست مجارستان در حال برگزاری است.

در وزن ۶۰ کیلوگرم مسعود اسماعیل پور پس از استراحت در دور نخست در دور بعد مقابل حاجی علی اف از آذربایجان با نتیجه  ۹ بر ۷ و در یک کشتی سخت و نفسگیر به پیروزی دست یافت. وی در دور بعد کرزیستوف بینکوفسکی از لهستان را با نتیجه ۸ بر صفر شکست داد تا در دور بعد به مصاف برنده کشتی ریس هامفری از آمریکا و ارهان باکر از ترکیه برود.

در وزن ۸۴ کیلوگرم احسان لشگری در دور اول با نتیجه ۹ بر صفر خوان مارتینز از کلمبیا را شکست داد. وی در دور با نتیجه  ۷ بر صفر شامیل کودیا ماگمدوف از روسیه را مغلوب کرد. لشگری در دور سوم به مصاف داتو ماراساگیشویلی از گرجستان نفر سوم رقابتهای المپیک لندن می‌رود.

در وزن ۱۲۰ کیلوگرم کمیل قاسمی در دور نخست دولت شابانبای از قزاقستان دارنده دو مدال برنز آسیا را با نتیجه ۶ بر ۲ شکست داد. وی در دور دوم با نتیجه  ۴ بر یک آیال لازاریف از قرقیزستان را مغلوب کرد. قاسمی در دور سوم به مصاف برنده کشتی ترول دلاگنف از آمریکا دارنده مدال برنز جهان و کشتی گیر ژاپن می‌رود. 

در ادامه رقابتهای امروز:

در وزن ۶۰ کیلوگرم مسعود اسماعیل پور ریس هامفری از آمریکا را در یک کشتی نفسگیر با نتیجه ۹ – ۸ شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. اسماعیل پور در این مرحله مقابل بخان گوی گریف از روسیه با نتیجه ۸ بر صفر شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد.

در وزن ۸۴ کیلوگرم احسان لشگری در دور سوم با نتیجه ۶ بر ۳ و با ضربه فنی داتو ماراساگیشویلی از گرجستان و نفر سوم رقابتهای المپیک لندن را از پیش رو برداشت. وی در مرحله یک چهارم نهایی مقابل رنیریز سالاس پرز از کوبا با نتیجه ۹ بر ۶ شکست خورد و باید منتظر دیدار مرحله نیمه نهایی این حریف کوبایی با کشتی گیر روسی الاصل تیم اسپانیا باشد تا در صورت حضور وی در دیدار فینال شانس حضور در گروه بازنده ها و کسب مدال برنز را داشته باشد.

در وزن ۱۲۰ کیلوگرم کمیل قاسمی دور سوم مقابل ترول دلاگنف دارنده مدال برنز جهان از آمریکا با نتیجه صفر- ۷ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل زاسایف از اوکراین، قاسمی از دور رقابت‌ها کنار رفت .در این وزن حاجی مراد گاتسالوف از روسیه و آلن زاسایف از اوکراین به دیدار فینال راه یافتند.

آخرین نتایج امروز سه شنبه ۲۶ شهریور (دقایقی پیش) :

نتایج کشتی آزاد مجارستان 2013

Iranian freestyle wrestler Masoud Esmailpour (in blue singlet)

لشگری برای کسب مدال برنز مقابل فریف کشتی گیر روسی الاصل تیم اسپانیا در یک کشتی دیدنی و علیرغم آسیب دیدگی شدید از ناحیه زانوی راست صاحب مدال برنز شد. لشگری که چند روز مانده به آغاز رقابتهای جهانی از ناحیه زانو راست دچار آسیب دیدگی شدید شده بود پس از پایان این مبارزه بروی زانوی راست خود بوسه زد.

مسعود اسماعیل پور آزادکار وزن ۶۰ کیلوگرم کشورمان نیز امروزصاحب مدال برنز شد.

رقابتهای وزن ۷۴ کیلوگرم این مسابقات فردا(چهارشنبه) برگزار می شود که عزت اله اکبری در نخستین تجربه حضور خود در یک رقابت جهانی به مصاف حریفان می رود  :: روابط عمومی فدراسیون کشتی

ادامه رقابت ها > پیگیری ادامه رقابتهای کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۱۳ مجارستان

5/ 3٫77

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(13 رای)

مطلب مفیدی بود؟

کشتی آزاد قهرمانی جهان سال ۲۰۱۳ بوداپست مجارستان

  1. iman می‌گه:

    goooooooooooooood

    boooooooooooooood

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.