نتایج روز سوم و پایانی کشتی فرنگی ۲۰۱۳ جهان، مجارستان

0

نتایج روز سوم و پایانی کشتی فرنگی ۲۰۱۳ جهان، مجارستان رقابت های كشتی فرنگی قهرمانی جهان از ساعت ۱۴:۳۰ امروز به وقت ايران آغاز شد، با توجه به تغيير ساعت رسمي كشور، مسابقات سه وزن ...

نتایج روز سوم و پایانی کشتی فرنگی ۲۰۱۳ جهان، مجارستان

2013-09-19_100820رقابت های كشتی فرنگی قهرمانی جهان از ساعت ۱۴:۳۰ امروز به وقت ايران آغاز شد، با توجه به تغيير ساعت رسمي كشور، مسابقات سه وزن پاياني رقابت‌هاي كشتي فرنگي قهرماني جهان از ساعت ۱۴:۳۰ امروز به وقت ايران گردید.

افشین بیابانگرد در وزن ۶۶ كيلوگرم | هادی علیزاده پورنیا در وزن ۷۴ كيلوگرم | امیر علی اکبری در وزن ۱۲۰ كيلوگرم نمايندگان كشورمان در روز سوم و پایانی اين رقابت‌ها بودند.

۱- در وزن ۶۶ کیلوگرم افشین بیابانگرد در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر آتیلا لیوی از اسلواکی را شکست داد وی در دور دوم با نتیجه ۴ بر یک آلن دژاکیف از اوکراین را مغلوب کرد. بیابانگرد در دور سوم با نتیجه صفر بر ۲ مغلوب تاماش لورینچ از مجارستان شد و با توجه به شکست لورینچ در مرحله نیمه نهایی مقابل اشرف علی یف از آذربایجان بیابانگرد از دور رقابتها کنار رفت.

۲- در وزن ۷۴ کیلوگرم هادی علیزاده پورنیا نماینده ایران در نخستین تجربه حضور خود در رقابتهای جهانی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه صفر بر ۴ مغلوب مارک مادسن از دانمارک شد ،  با توجه به اینکه مادسن در دیدار نیمه نهایی با نتیجه ۵ بر ۳ مقابل رومن ولاسوف روسی شکست خورد ، علیزاده نیز شانس ادامه کار در گروه بازنده ها را از دست داد و از دور مسابقات کنار رفت.

اولین مدال طلای سنگین وزن کشتی فرنگی

۳2013-09-23_005615– فرنگی کار شایسته وزن ۱۲۰ کیلوگرم کشورمان امیر علی اکبری اولین مدال طلای سنگین وزن کشتی فرنگی ایران را در رقابتهای جهانی مجارستان به دست آورد.

در وزن ۱۲۰ کیلوگرم امیرعلی اکبری در دور نخست الکساندر چیرنتسکی از اوکراین را با ضربه فنی شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه ۷ بر صفر یوهان یورن از سوئد را شکست داد.علی اکبری در دور سوم ادوارد پوپ از آلمان را با نتیجه ۷ بر صفر مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهای راه یافت. وی در این مرحله مقابل رضا کایالپ قهرمان جهان و نفر سوم المپیک لندن از ترکیه با نتیجه ۴ بر یک پیروز شد و به دیدار پایانی راه یافت.

امیر علی اکبری در دیدار فینال هیکی نابی نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن از استونی در یک دیدار یک طرفه و با اقتدار با نتیجه ۴ بر صفر شکست داد و با شایستگی صاحب مدال طلا شد.

در دیدار رده بندی این وزن نورماخان تنالیف از قزاقستان با شکست دیک میهالی باردوس از مجارستان صاحب مدال برنز شد. در دیگر دیدار برای کسب عنوان سوم مشترک رضا کایالپ از ترکیه با پیروزی مقابل یوهان یورن از سوئد به مقام سوم مشترک رسید.

ایران رتبه چهارم کشتی فرنگی ۲۰۱۳ جهان با طلای نعمت پور و علی اکبری

2013-09-23_012451

۱

روسيه ۴۳ امتياز

۶

آذربايجان ۲۷ امتياز

۲

کره‌جنوبي ۳۷ امتياز

۷

– قزاقستان ۲۱ امتياز

۳

مجارستان ۳۱ امتياز

۸

ترکيه ۱۹ امتياز

۴

ايران ۲۹ امتياز

۹

فنلاند ۱۵ امتياز

۵

ارمنستان ۲۸ امتياز

۱۰

آمريکا ۱۳ امتياز

رتبه انفرادی کشتی گیران در اوزان مختلف :

۵۵ کيلو: ۱- وون چول يان (کره شمالي) ۲- گيون جين چويي (کره جنوبي) ۳- پيتر مودوس (مجارستان) و رومن آمويان (ارمنستان) ۵- اسپنسر مانگو (آمريکا) و ايوان تاتارينوف (روسيه) … ۱۹- محمد فقيري (ايران)

۶۰ کيلو: ۱- ايوو آنگلوف (بلغارستان) ۲- ايوان کويلاکوف (روسيه) ۳- سانگ جائه وو (کره جنوبي) و المراد تسمرداف (ازبکستان) ۵- علمات کبيسبايف (قزاقستان) و ادوارد بارسيگجان (لهستان) … ۱۲- محمد نوربخش (ايران)

۶۶ کيلو: ۱- هان سو ريو (کره‌جنوبي) ۲- اسلام‌بيک آلبي‌يف (روسيه) ۳- يادان سانديپ (هند) و فرانک استابلر (آلمان) ۵- ماکسيموويچ (صربستان) و حسن علي‌يف (آذربايجان) … ۸- افشين بيابانگرد (ايران)

۷۴ کيلو: ۱- هيون وو کيم (کره‌جنوبي) ۲- رومن ولاسوف (روسيه) ۳- امره کوش (ترکيه) و آرسن جولفالاکيان (ارمنستان) ۵- مارک مادسن (دانمارک) و سومينن (فنلاند) … ۳۲- هادي عليزاده (ايران)

۸۴ کيلو: ۱- طالب نعمت‌پور (ايران) ۲- سامان طهماسبي (آذربايجان) ۳- جاويد حمزاتوف (بلاروس) و ويکتور لورينچ (مجارستان) ۵- دامين يانکوفسکي (لهستان) و رامي هيتانامي (فنلاند)

۹۶ کيلو: ۱- نيکيتا ملينيکوف (روسيه)  ۲- آرتور آلکسانيان (ارمنستان) ۳- بالاز کيس (مجارستان) و شالوا گادابادزه (آذربايجان) ۵- مهدي علياري (ايران) و نوري کاتسو ساي کاوا (ژاپن)

۱۲۰ کيلو: ۱- امير علي‌اکبري (ايران) ۲- هيکي نابي (فنلاند) ۳- نورماخان تينالي‌يف (قزاقستان) و رضا کايالپ (ترکيه) ۵- دک باردوس (مجارستان) و يوهان يورن (سوئد)

نتایج روزهای گذشته > روز دوم رقابتهای کشتی فرنگی ۲۰۱۳ جهان، بوداپست  مجارستان

:: اینترفر به نقل از فدراسیون کشتی ،ورزش ۳

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.