ایران قهرمان ” جام جهانی کشتی آزاد ۲۰۱۴ آمریکا “

2014-03-17_090624

رقابت های جام جهانی کشتی آزاد با شکست مقتدرانه روس ها در دیدار فینال و نتایج درخشان ایران پایان یافت؛ تیم ملی کشتی آزاد ایران با شکست مقتدرانه تیم روسیه برای سومین سال پیاپی قهرمان ...

رقابت های جام جهانی کشتی آزاد با شکست مقتدرانه روس ها در دیدار فینال و نتایج درخشان ایران پایان یافت؛ تیم ملی کشتی آزاد ایران با شکست مقتدرانه تیم روسیه برای سومین سال پیاپی قهرمان جام جهانی کشتی آزاد در لس آنجلس آمریکا شد.

تیم ملی کشتی آزاد برای سومین بار پیاپی به مقام قهرمانی رقابت های جام جهانی دست یافت / رده بندی در انتها.2014-03-17_091318تیم ملی کشتی آزاد ایران که در رقابت های جام جهانی کشتی آزاد لس آنجلس آمریکا در دور مقدماتی با اقتدار کشورهای ارمنستان، ترکیه، آمریکا و هند را شکست داده بود در دیدار فینال نیز تیم روسیه را با اقتدار و با نتیجه ۶ بر ۲  مغلوب کرد و  برای سومین سال متوالی قهرمان این رقابت ها شد.

نتایج انفرادی این دیدار به شرح زیر است:
۵۷ کیلوگرم: حسن رحیمی – ویکتور لبدف –برنده ( ۳ بر ۴)
۶۱ کیلوگرم: مسعود اسماعیل پور- برنده – الکساندر بوگومایف(۱۲ بر۶)
۶۵ کیلوگرم: مهران رضازاده – برنده- علی بک حاجی ایمایف( ۱۰ بر صفر)
۷۰ کیلوگرم: مصطفی حسین خانی – برنده- ختاگ تسابولوف( ۹ بر صفر)
۷۴ کیلوگرم: عزت اله اکبری – احمد حاجی ماگمدوف –برنده ( صفر بر ۱۰)
۸۶ کیلوگرم: احسان لشکری -برنده – آنزور اوریشف( ۲ بر یک)
۹۷ کیلوگرم: رضا یزدانی – برنده– یوری بلونوفسکی(۱۲ بر ۲)
۱۲۵ کیلوگرم: کمیل قاسمی- برنده- آنزور خزریف (۳ بر صفر)

گزارش کشتی ها نیز به شرح زیر است
۵۷ کیلوگرم: حسن رحیمی ۳– ویکتور لبدوف ۴
این کشتی مبارزه دو کشتی گیر عنوان دار بود که هر دو قهرمانی جهان را در کارنامه دارند. رحیمی در وقت اول با زیر از مچ پا ۲-۰ برنده شد. لبدوف در وقت دوم تغییر تاکتیک داد و جدا کشتی گرفت تا از دور به پاهای رحیمی برسد. در حالی که لبدوف نیرویش را گذاشته بود تا در ۳۰ ثانیه آخر امتیاز بگیرد، رحیمی حریف را از تشک بیرون برد و ۳-۰ پیش افتاد. در ادامه لبدوف رحیمی را در ۳۰ ثانیه آخر خاک کرد و در ادامه نیز در ۵ ثانیه آخر بار دیگر رحیمی را درخاک نشاند تا ۴ بر ۳ پیروز این کشتی حساس شود. لبدوف پیش از این یک بار هم رحیمی را در جام جهانی برده بود.

۶۱ کیلوگرم: مسعود اسماعیل پور ۱۲- الکساندر بوگومایف ۶
اسماعیل پور در شروع کشتی دو امتیاز از دست داد اما با کار کردن زیاد، حریف را از نفس انداخت و با امتیازان پیاپی ۱۰-۲ پیش افتاد. در ادامه بوگوموئف با یک دست و یک پا ۴ امتیاز گرفت اما اسماعیل پور کشتی را کنترل کرد و با خاک پایانی ۱۲ بر ۶ برنده شد.

۶۵ کیلوگرم: سید احمد محمدی ۱۰ – علی بک گاجی ایمایف صفر
محمدی شروع عالی داشت و با دو بار بیرون بردن حریف و یک سالتو بارانداز ۶-۰ جلو افتاد. محمدی در ادامه با خاک و بارانداز ۱۰ بر صفر پیروز شد تا جواب اعتماد رسول خادم را که او را در ترکیب قرار داده بود به خوبی بدهد و ۴ امتیاز مثبت هم بگیرد.

۷۰ کیلوگرم: مصطفی حسین خانی ۹ – ختیک تسابولوئف صفر
حسین خانی که کشتی های بسیار پخته ای در جام جهانی گرفت این بار هم نمایش عالی داشت. اوبا یک خاک و یک بار روی پل نگه داشتن حریف ۴-۰ جلو افتاد. کشتی گیر روس در ثانیه های پایانی وقت اول با دست به صورت حسین خانی ضربه زد تا داوران پنجمین امتیاز را به ملی پوش ایران بدهند. حسین خانی در دقیقه پنجم روی زیرگیری حریف به پشتش پرید و در ادامه با بردن دست در مایه کنده کشی ۹-۰ کشتی را برد. ایران با این پیروزی ۳-۱ جلو افتاد.

۷۴ کیلوگرم: عزت الله اکبری صفر – احمد حاجی ماگموداف ۱۱
اکبری در وقت اول نمایش خوبی نداشت و ۶ امتیاز روی زیرگیری حریف از دست داد. در ادامه اکبری روی زیرگیری خودش فن خورد و به پل رفت تا ۱۰-۰ بازنده شود.اعتراض خادم نیز فایده‌ای نداشت و تنها یک امتیاز دیگر به حساب ماگومداف واریز شد.

۸۶ کیلوگرم: احسان لشگری ۲ – آنزور اوریشف یک
در سه دقیقه اول لشگری به دلیل اخطار کم کاری یک امتیاز از دست داد. اوریشف که در المپیک به لشگری باخته بود، کشتی حریف ایرانی را آنالیز کرده بود و پای چپ را عقب نگه می داشت تا از یک خم گیری های لشگری فرار کند.

در سه دقیقه دوم کشتی گیر روس اخطار کم کاری گرفت و کشتی ۱-۱ شد. در ۲۰ ثانیه به پایان کشتی گیر روس یک اخطار کم کاری دیگر گرفت و لشگری ۲-۱ پیش افتاد. لشگری با این برد ارزشمند ایران را ۴-۲ پیش انداخت تا باخت مقابل آمریکا را به خوبی جبران کند.

۹۷ کیلوگرم: رضا یزدانی ۱۲ – یوری بلونوفسکی ۲
یزدانی، دارنده دو مدال طلای جهان کار دشواری نداشت و پس از این که یک بار پایش از تشک بیرون رفت به راحتی بارها به پشت حریف رسید و بارانداز اجرا کرد تا جمع امتیازاتش را در پایان وقت اول به ۱۰ برساند. در سه دقیقه دوم یزدانی یک امتیاز دیگر داد اما در ادامه حریفش را خاک کرد و به امتیاز ۱۲ رسید تا با امتیاز عالی حریفش را شکست دهد. با پیروزی یزدانی کشتی آخر در وزن ۱۲۵ کیلوگرم تشریفاتی شد.

۱۲۵ کیلوگرم: کمیل قاسمی ۳ – آنزور خیزریف صفر
قاسمی که همانند دیدار برابر آمریکا در این رقابت نیز پیکاری تشریفاتی را پیش رو داشت در سه دقیقه نخست یک امتیاز گرفت و بیشتر کشتی را اداره می‌کرد تا خیزریف قدبلند امتیاز نگیرد. در ابتدای سه دقیقه دوم قاسمی سرانجام به پاهای حریف روس خود رسید و او را از تشک بیرون انداخت و در ادامه بار دیگر حریف خسته خود را از تشک بیرون برد تا ۳ بر صفر پیش بیفتد.

تیم ایران در این رقابت ها که روزهای ۲۴ و ۲۵ اسفندماه در شهر لس آنجلس آمریکا برگزار شد در دور مقدماتی نیز در چهار مسابقه به ترتیب با نتایج ۸ بر صفر، ارمنستان، ۷ بر یک، ترکیه، ۵ بر ۳ آمریکا و ۸ بر صفر هند را شکست داد.

رده بندی پایانی این رقابت ها

اول: ایران
دوم: روسیه
سوم: آمریکا
چهارم: اوکراین
پنجم:‌ مغولستان
ششم: هند
هفتم: ترکیه
هشتم: ژاپن
نهم: گرجستان
دهم: ارمنستان

»» تصاویر اهدا جام و جوایز  »» فیلم رقابت ها   »» نتایج دیدارهای گذشته آزاد کاران کشتی ایران

:: خبر اینترفُر از روابط عمومی فدراسیون کشتی

5/ 3٫86

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(7 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.